/Bihor/Hotel

Lotus Therm Spa&Luxury Resort

Strada Victoria 20, Băile Felix 417500, România

Lotus Therm Spa&Luxury Resort
Hotel
4.7
2 recenzii
8 comentarii
Indicații de orientare
XXQG+R9 Băile Felix, România
+40 359 414 434
lotustherm.ro
Semnalează o problemă
Solicită ștergerea locaţiei
Revendică această locație
Share
Scrie o recenzie
IOAN ALEXANDRU POP
IOAN ALEXANDRU POP4 ani în urmă
Locația a decăzut mult, restaurantul era în regulă acum câțiva ani (nicidecum nu de 5 stele), însă în prezenta impresia este că e doar economie și zgârcenie, preparate ce par a fi fost congelate (semipreparate din comerț), vechi, întărite, servite zile la rand probabil până ce trec sau nouă mai sunt ok depus pe masa ori refolosite a doua zi in alte feluri de mâncare. Deserturile sunt jenant de proasta calitate (budinca de vanilie cu un moț de frișcă vegetala, brioșe cat o moneda de 50 bani tari că piatra, etc).
Vinerea seara ne-au usturat ochii de la clor, mirosea tare. Sâmbătă a fost mai bine, însa piscinele incep sa aibă defecte și mizerii pe care nu le repara.
Cazarea e in regulă, doar că nu poți seta temperatura pe cât vrei la unele termostate (scrie occupied...).
Sigur e ultima oară când i-am vizitat.
E bataie de joc sa dai atâția bani pe un sejur de 2 nopți. Despre oferta specială de hidromasaj cu lapte și miere, inclusa in sejurul de week-end, de vorba de câteva sute de ml de lapte și 1-2 lunguri de miere într-o vană de apă termala la 40 grade (doamnele susțin că are 37 grade, pe afișajul vanii apărea 40 grade).
Recomand sa căutați alte locații dacă vreți bai cu apa termala.
Christian Review
Christian Review4 ani în urmă
Am fost un grup de persoane. Am avut o camera dubla normala si apartamentul VIP.
Hotelul este unul cinstit cu clientii sai, se ridica la nivelul unui hotel de 5 stele. Din punctul meu de vedere cel mai bun hotel din Baile Felix. In tot hotelul, inclusiv in camere, curatenia este facuta cu foarte multa responsabilitate, nu exista nimic de reprosat la acest capitol. Personalul din hotel este foarte amabil. Camerele normale sunt frumos aranjate, nu au balcon. Felixarium este o zona foarte prielnica relaxarii, ne-am bucurat pe deplin de bazine. Sunt bazine cu apa termala fierbinte de 40 grade si bazine cu apa de 32-34 grade cu apa normala, nu teramla. In cadrul bazinelor exista numeroase zone de hidro masaj. Sunt si doua tobogane la care uneori simti imbinarile putin cam tare, nu a fost o problema. Am fost in timpul saptamanii, nu a fost deloc aglomerat in zona bazinelor. Au un centru de tratament foarte mare si profesionist. Atat micul dejun cat si cina sunt la nivel de 5 stele, foarte diversificate, acopera toate gusturile. Chiar daca preturile sunt putin mai mari decat in alte parti, cred ca preturile sunt 100% justificate avand in vedere ce ofera hotelul. Restaurantul hotelului, in care se poate lua pranzul, are un meniu foarte diversificat si preturile sunt decente.
Apartamentul VIP merita o descriere separata. Este o experiente deosebita. Este vorba de un apartament cu doua dormitoare spatioase, doua bai, un living spatios, o zona separata de luat masa cu o mini bucatarie si o terasa foarte mare cu jacuzzi. Apartament-ul si terasa ocupa impreuna, dupa calculele mele, aprox 350-370 mp2, jumate din aceasta suprafata este ocupata de terasa. Apartamentul este foarte spatios, luxos si amenajat cu foarte multa atentie la detalii. Baia dormitorului matrimonial este superba. Mini bar-ul este gratuit si beneficiaza de refill o data pe zi. In jacuzzi este o placere sa petreci timp, apa este tinuta constant la 37 grade (se poate seta diferit in caz de nevoie). De mentionat ca in cazul apartamentului nu se ofera proceduri SPA gratuite ca in cazul camerelor normale.

Aspecte negative sunt greu de gasit. Totusi, din punctul meu de vedere se pot face mici imbunatatiri la urmatoarele aspecte:
- cele doua lifturi principale nu sunt sincronizate. Toata lumea care vrea sa coboare / urce cheama ambele lifturi, astfel ca dupa ce il iau pe cel care ajunge primul, al doilea lift se va opri inutil la acel etaj. Asadar cand cobori de la etajul 7 te opresti de 2-3-4 ori inutil. De regula, la alte hoteluri, in aceste situatii este un singur buton pentru ambele lifturi care cheama doar liftul cel mai apropiat / liftul liber.
- la cina ar fi bine sa se diversifice putin sucurile. Se ofera 4 tipuri de bauturi alcoolice dar sucuri se ofera doar doua care sunt aceleasi tot timpul.
- la micul dejun iaurtul cu fructe este cel mai ieftin posibil, de 50 bani, care nu are gust bun. Nu se face economie nici la micul dejun / nici la cina, din contra, de multe ori se observa mancaruri/deserturi calitative si scumpe. Nu stiu de ce au ales sa puna acest iaurt fara niciun gust, extrem de ieftin, necalitativ, care nici macar nu contine fructe ci doar arome.

In concluzie, voi reveni oricand cu mare drag la acest hotel care merita sa aiba succes. Multumim pentru experienta frumoasa!
Ioana Adriana
Ioana Adriana2 ani în urmă
Într-adevăr o locație deosebită! Curățenia, bunul simț, ospitalitatea, confortul te întâmpină încă de la intrare. Totul e funcțional, totul e întreținut. Arată exact ca in pozele de prezentare. Dotat cu tot ce este nevoie, excelent pt familii cu copii. Mâncare de calitate, variată, restaurant curat, ospătari atenți și respectuoși. Camere curate - se simte mirosul curățeniei de la recepție!! 😀 (ar fi excelent dacă ar pune un fierbător în cameră, aceasta e singura mea obiecție) Baie micuță dar cochetă, impecabilă, dotată cu tot ce e necesar. Un detaliu deosebit ce m-a impresionat - au ținut cont de nevoile și cererile vizitatorilor și au adăugat un lift (!!!) Felicitări! Bazinele sunt excepționale, curate (verificat mereu nivelul de clor - nu te sufoci in apă din cauza mirosului, ca la alte hoteluri) Totul strălucește de curățenie, mereu există personal la dispoziția clientului, mereu cu zâmbetul pe buze, mereu amabili.
Corneliu Sarbu
Corneliu Sarbu2 ani în urmă
Hotel "sindicalist", restaurant de maxim 2 stele, cu automat de vin la 5* :), cazarea maxim 4*, funcționalități de maxim 3*, lifturi lente, insuficiente, ne sincronizate, lipsa control acces oricine poate ajunge la orice etaj, baza de tratament de 4 spre 5*.
Personal amabil 5*.
Domnilor din conducere, poziționați hotelul, ori acceptați tichete de vacanta și rămâneți "sindicaliști" sau îl faceți de 5* pe bune și poate revin! Ambele nu merg!
Marketing 1*.
Nicăieri în camera nu găsești, de exemplu, o descriere a serviciilor de masaj.
Nizar al taweel
Nizar al taweel2 ani în urmă
Total nu are legatura cu 5 stele
Dupa ce plateste o camera de 1000 lei
Daca ceri o gheata trebuie sa platest 1 leu
Nici cafea nu ai in camera dimineata care poti sa gasesti in or ce alt motel
Personalul mai are unpic si te ia la palme
Sa nu fiti pacaliti de imagina
Nu e ce sa afisiaza
Paula Curac
Paula Curac2 ani în urmă
Într-adevăr o locație deosebita , piscinele superbe , curățenia,ospitalitatea te întâmpina de la intrare , mulțumiri domnul ospătar Anton Raul și doamnei blonde mai tânăra 😘😘a fost și azi Doamna la munca .Totul a fost excelent mai revenim cu drag , dotat hotelul cu tot ce este nevoie minunat
Claudiu Marchidanu
Claudiu Marchidanu2 ani în urmă
Personal foarte atent , mâncare foarte bună , curățenie în cameră , iar pentru relaxare sunt piscine termale la alegere .După un sejur te simți într-adevăr un pic mai tânăr.🤗
Dragos Cuzino
Dragos Cuzino2 ani în urmă
Bun. Sigur ca se poate mai bine când compari cu alte locuri de 5 stele din Europa sau Turcia. Dar e bun. Bravo. Aveți grijă de standard. Succes. Căutați lucrători buni și plătiți-i bine.
Locații recomandate