A fost ok, cam dubios ca am fost 2 adulți am platit 10 lei(5lei e pretul unui bilet) dar am primit 2 bilete de 2,5 lei(bilet de copii) 🙂
Grig B4 ani în urmă
Muzeul are colecții interesante despre vietuitoarele zonei geografice prezentate sub forma unor diorame bine realizate. Un planetarium interesant, o zonă cu fosile. Este un muzeu mic ca suprafață, organizat vertical pe 3 etaje într-un vechi palat antebelic, în centrul Craiovei. Mall Mercur peste drum, centrul de luat la picior. Merita vazut.
Daniela Pascal5 ani în urmă
Foarte frumos. Daca doriti suveniruri trebuie sa cereti pentru ca nu sunt expuse. Recomand.
Cristi Kes6 ani în urmă
Muzeul este foarte bine amenajat, organizat şi are exponate valoroase. Mediile naturale (habitatele animalelor şi păsărilor) sunt reprezentate aproape perfect. M-au impresionat: scheletul de mamut găsit în comuna Leu din Dolj, fluturii din zona Indoneziei şi Malaieziei, scheletele unor specii de animale dispărute acum, dar şi exponatele de la etaj unde se află planetariul. Prețul biletului: 5 lei adulții şi pe jumătate copiii. RECOMAND VIZITAREA! Sunt multe de văzut şi e nevoie de timp pentru a-l vizita eficient (să stai să citeşti şi să analizezi la fiecare exponat în parte).
Nicu marius cezar2 ani în urmă
Este un loc excepțional! Foarte curat și bine întreținut! Recomand pentru toate vârstele!
Florescu George2 ani în urmă
Merita vazut amenajat frumos si multe exemplare
Elena dascalu2 ani în urmă
Este un muzeu modern, frumos, cu caracter științific și bine dotat.
Folosiți acest formular pentru a semnala probleme precum: locație greșită, orar greșit sau informații de acest gen. Formularul nu va ajunge la administratorul locației Secția Științelor Naturii din Muzeul Olteniei, ci la administratorul site-ului Map24.ro. Vă mulțumim!