Am avut un sejur de 2 nopti cu masa de Revelion. Hotelul este per ansamblu ok, destinat familiilor cu copii mici, având in vedere si zona de joaca special amenajata. Parcarea este insuficienta in raport numarul de camere, mai ales ca parchează si clienții cazați in împrejurimi. Personalul este amabil, in ciuda faptului ca este insuficient, spun asta pt ca personalul din noaptea de revelion era la datorie a doua zi dimineata, la serviciu. In schimb, BUCĂTĂRIA ESTE SUB ORICE CRITICA, a fost cea mai fada mancare servita la un restaurant, fara gust, uscata, desi meniul de revelion promitea... Muzica a fost ok, au fost 3 interpreți si dj. Spa-ul este ok, un bazin cu apa sărată calda, la 34°, un bazin pt copii si unul cu apa dulce cu apa mai rece, sauna umeda, uscata, zona de relaxare, salina, pt care trebuie programare zilnica. Se intra in serii de 1 ora jumatate, cu jumatate de ora de pauza pt curățenie. Camera este renovata, suficientă pt o camera de hotel, cu o baie mica dotată, un balcon micuț cu 2 scaune si o măsuță, cu plasa de insecte. S-a facut curatenie zilnic. In schimb avut probleme cu muzica (manele) ascultata la volum maxim in noaptea de 30 decembrie, 1 ianuarie dimineata, astfel ca odihna a fost cam imposibila, motiv pt care a fost chemata si politia... Un alt inconvenient au fost grupurile de țigani care au intrat in hotel dupa ora 12 pt a sorcovi, ceea ce mi s-a părut putin jenant pt un hotel de 4 stele, totusi.... Concluzia : hotelul este ok pt familii cu copii, dar trebuie facut ceva cu bucătăria!!!
Iliescu Mihai4 ani în urmă
Destul de drăguț, dar serviciile nu sunt pe masura pretului platit. La SPA apa din jacuzzi rece, baia de aburi mergea doar din cand in cand, piscina sarata destul de rece si concentratia salina foarte mica
Maran Andreea4 ani în urmă
Din păcate ceea ce vedem în poze este diferit de realitate. În niciun caz acesta nu este un hotel de 4*. Maxim 3. Dezamăgirea cea mai mare o am pentru bucătărie. Mâncarea ca la cantina, putina și proasta. Cu toți oamenii cu care am interacționat, au spus același lucru. Dezamăgitor! Mâncare scumpa care nu se ridica la așteptări, personal puțin pentru cati oameni suntem, locul mic la spa... Sunt multe minusuri. Apa sărată doar în vise, piscinele mici, jacuzzi minuscul... Este trist ca stam aici și mergem în alta parte sa mancam. Nota 10 pentru NOEL. Local frumos, chelneri ospitalieri și mâncare multă și bună! Mai avem câteva zile de stat aici dar nici ca vom mai veni vreodată! Pentru ce oferă, este enorm de scump!
Ionela Nicola4 ani în urmă
Locul de joaca pentru copii reprezintă punctul forte al hotelului ,prosoape de calitate, salteaua confortabilă, in schimb de cei 800 lei platiti in care era spa-ul inclus ( era inclus doar accesul la piscină o oră jumătate pe zi cu programare)apa din piscină cam rece, baia minusculă, wc-ul pus între cabina de dus si zid, cred ca nu erau mai mult de 40 cm,efectiv nu te puteai mișca. Curățenie in camere nu ni s-a făcut, am stat doar 2 nopti dar au venit si au luat doar gunoiul, in concluzie NU RECOMAND!!!
Maria Dumitrescu4 ani în urmă
Mi-a placut hotelul. Desi afara nu este renovat, te surprinde placut cand intri - o atmosfera calda, renovat, personal amabil. Camerele sunt decente, la fel centrul spa (cam mic pentru capacitatea hotelului, totusi). Locul de joaca este un mare plus daca mergi copiii si mai e si vremea urata. Un minus este restaurantul - nu este de 4 stele, oferta este foarte limitata si preturile mari (18 lei portia de cartofi prajiti si 54 lei pastele carbonara).
Stefan Maxim4 ani în urmă
Să încep cu prima chestie, parcarea, este foarte mică pentru numărul de camere disponibile. La exterior arată destul de comunist clădirea, dar la interior este renovata și are un aspect plăcut și modern. Este curățenie peste tot, inclusiv în camere. Camera nu este prea spațioasă în comparație cu alte hoteluri la care am stat din aceeași zonă. ACul este o hudubaie mare deasupra patului oarecum trântită acolo. Balconul este micuț dar încap 2 persoane la o măsuță, asta pentru fumători probabil. Spaul este curat, are cam tot ce trebuie, doar că sauna umedă nu funcționa. Mâncarea este partea cea mai proastă, la micul dejun în fiecare dimineață erau aceleași chestii. Era foarte puțin variată, ceva de timpul 2 stele. Prețurile sunt mari având în vedere ce oferă acest hotel și comparativ cu alte oferte din zonă.
Sorin augustin comanescu2 ani în urmă
Am fost cazati la acest hotel 2 adulti si un copil 7 ani. Totul a fost ok, organizare super buna, piscina ok(depinde de la ce ora mergi, recomad de dimineata, seara fiind destul de multe persoane). Am servit decat micul dejun aici care a fost bun. Locul de joaca este un mare plus...
Simona Vasile2 ani în urmă
Hotel tip 'merge și asa': mic dejun cu produse răcite, de slabă calitate, restaurant cu puține propuneri în meniu, unele exagerat de scumpe și de calitate ce lasă de dorit. Personalul... încearcă să fie amabil, însă este insuficient. In mod clar hotelul se adresează celor care se mulțumesc cu puțin, spa mic, insuficient ca și capacitate și supraaglomerat deși se fac rezervări.
Folosiți acest formular pentru a semnala probleme precum: locație greșită, orar greșit sau informații de acest gen. Formularul nu va ajunge la administratorul locației Hotel Olanesti, ci la administratorul site-ului Map24.ro. Vă mulțumim!
Parcarea este insuficienta in raport numarul de camere, mai ales ca parchează si clienții cazați in împrejurimi. Personalul este amabil, in ciuda faptului ca este insuficient, spun asta pt ca personalul din noaptea de revelion era la datorie a doua zi dimineata, la serviciu. In schimb, BUCĂTĂRIA ESTE SUB ORICE CRITICA, a fost cea mai fada mancare servita la un restaurant, fara gust, uscata, desi meniul de revelion promitea... Muzica a fost ok, au fost 3 interpreți si dj.
Spa-ul este ok, un bazin cu apa sărată calda, la 34°, un bazin pt copii si unul cu apa dulce cu apa mai rece, sauna umeda, uscata, zona de relaxare, salina, pt care trebuie programare zilnica. Se intra in serii de 1 ora jumatate, cu jumatate de ora de pauza pt curățenie.
Camera este renovata, suficientă pt o camera de hotel, cu o baie mica dotată, un balcon micuț cu 2 scaune si o măsuță, cu plasa de insecte. S-a facut curatenie zilnic.
In schimb avut probleme cu muzica (manele) ascultata la volum maxim in noaptea de 30 decembrie, 1 ianuarie dimineata, astfel ca odihna a fost cam imposibila, motiv pt care a fost chemata si politia...
Un alt inconvenient au fost grupurile de țigani care au intrat in hotel dupa ora 12 pt a sorcovi, ceea ce mi s-a părut putin jenant pt un hotel de 4 stele, totusi....
Concluzia : hotelul este ok pt familii cu copii, dar trebuie facut ceva cu bucătăria!!!
Mâncare scumpa care nu se ridica la așteptări, personal puțin pentru cati oameni suntem, locul mic la spa... Sunt multe minusuri. Apa sărată doar în vise, piscinele mici, jacuzzi minuscul...
Este trist ca stam aici și mergem în alta parte sa mancam. Nota 10 pentru NOEL. Local frumos, chelneri ospitalieri și mâncare multă și bună! Mai avem câteva zile de stat aici dar nici ca vom mai veni vreodată! Pentru ce oferă, este enorm de scump!
La exterior arată destul de comunist clădirea, dar la interior este renovata și are un aspect plăcut și modern. Este curățenie peste tot, inclusiv în camere.
Camera nu este prea spațioasă în comparație cu alte hoteluri la care am stat din aceeași zonă. ACul este o hudubaie mare deasupra patului oarecum trântită acolo. Balconul este micuț dar încap 2 persoane la o măsuță, asta pentru fumători probabil.
Spaul este curat, are cam tot ce trebuie, doar că sauna umedă nu funcționa.
Mâncarea este partea cea mai proastă, la micul dejun în fiecare dimineață erau aceleași chestii. Era foarte puțin variată, ceva de timpul 2 stele.
Prețurile sunt mari având în vedere ce oferă acest hotel și comparativ cu alte oferte din zonă.