/Ilfov/Scoala

Școala Gimnazială Discovery

Str. Drumul Potcoavei 100, Voluntari 077190, România

Școala Gimnazială Discovery
Scoala
3.8
15 recenzii
11 comentarii
Indicații de orientare
G457+R4 Voluntari, România
+40 725 915 025
scoaladiscovery.ro
Semnalează o problemă
Solicită ștergerea locaţiei
Revendică această locație
Share
Luni: 8–17
Marți: 8–17
Mirecuri: 8–17
Joi: 8–17
Vineri: 8–17
Sâmbătă: Închis
Duminică: Închis
Scrie o recenzie
Alina1 an în urmă
Este un business care nu are nicio legatura cu grija pentru copii si pentru educatie.
La inceputul clasei pregatitoare directorul scolii, Voicu, a declarat sus si tare ca dupa 20 inscrieri trage linie, ca nu poate accepta mai multi copii - totul pentru a muta copilul la gradinita pe are o detine - Tinkerbell - pentru a avea prioritate. Niciodata, dar absolut in nici un an nu au fost doar 20 de copii - daca se putea ar fi pus banci suprapuse. Bietii invatatori/profesori s-au straduit foarte mult in a fi inventivi cu aranjamentul bancilor pentru a putea acomoda numarul mare de elevi intr-o clasa modesta ca si dimensiune.
Scoala primara - partea de after school e o gluma. Copiii sunt lasati sa se joace in voie, fara a fi supervizati sau indreptati spre a-si face temele.
Scoala gimnaziala - toti au note bune, dar de stiu nu stiu mare lucru. Principiul dupa are functioneaza este de puncte suplimentare ( primite pentru activitati de gradinita deja) - astfel incat daca la testare copilul ia 6 cu 4 puncte suplimentare ajunge la 10. Testele nu se transmit parintilor - pentru a vedea nivelul copiilor - exceptand situatia in care vin la scoala special (cine o avea timp sa vina dupa fiecare testare la scoala?!?) ca idee legat de nivelul /performanta actului educational - Comper matematica - punctaj maxim 65 puncte in 2 clase cu acelasi profesor (Grama). Cam asta e nivelul - nu e usor de sesizat de la inceput avand in vedere ca au note numai de la 8 in sus.
Mesele oferite - o mizerie. de fiecare data cand parintii se plang de calitatea mancarii/ca nu primesc o portie extra cand le este foame (si felul de mancare e relativ ok)/ ca gasesc diferite obiecte straine prin macare - e fie vina copilului, fie vina parintilor, niciodata a scolii.
BTW - in contract masa ( ca si optionalele) sunt trecute cu titlu gratuit. Nu-ti convine mancarea si ai vrea sa-i dai tu pachet ( ceea ce nu se accepta oricum) ? ghinion! pretul nu se modifica. Nu poti participa la optionale (copilul are alte activitati sportive) ghinion! pretul nu se modifica!
Directorul se comporta ca stapan pe mosie - nu va convine? am o intreaga lista de asteptare!
S. t2 ani în urmă
nu sunt comunisti , unii sunt super haiosi si am invatat ca mi a placut profa. Altii sunt exigenti si inveti de rusine si respect. Ca impun respect
Maria Teordora Enescu2 ani în urmă
Este o scoala foarte buna! In care profesorii pun pasiune, dragoste si sunt implicati. Am avut copilul la scoala, asa ca nu vorbesc in necunostinta de cauza. Ori de cate ori copilul nu intelege, profesorul il ia deoparte si ii explica. Copiii sunt imbratisati!! Nu exista atitudinea aceea "protocolara" specifica tuturor scolilor private! Profesorul nu doar isi "tine ora" si pleaca acasa. Chiar se implica si sunt ca intr o familie. Nu sunt acceptati adolescenti cu atitudini golanesti. Pentru asta sunt scolile de corectie! Se invata carte, pe bune! Iar recenziile proaste nu pot veni decat din partea celor care nu au avut chef sa invete (cateva recenzii par a avea greseli grave de ortografie si gramatica!), au avut comportament inadecvat si au fost nevoiti sa plece.
Leonte Raul
Leonte Raul4 ani în urmă
Multi profesori buni dar si multi profesori slabi , paznicul se cearta cu copii iar doamna Gabi de la masa e cea mai tare ! ❤
Profesoarele de engleza jalnice ...
Emil velniceru
Emil velniceru5 ani în urmă
Scoala cu nivel de piata!
Te alege de la prima intalnire, nu iti spune ca nu ai fost primit, te trage cu telefoane si timp pierdut! Anloc sa se incheie de la inceput.
Ma tras prin telefoane cateva luni bune
Hotel Pisici - Cat Hotel
Hotel Pisici - Cat Hotel5 ani în urmă
Mihai Iliescu-Zigmund
Mihai Iliescu-Zigmund6 ani în urmă
Experiența mea cu aceasta școală - am avut ambii copii și la grădiniță aici - este una extraordinară, însemnând că există interes pentru copii și implicare în actul de învățare și mulțumesc pe această cale întregului colectiv al școlii Discovery.
Cosmin Crihan
Cosmin Crihan8 ani în urmă
Dragos Apostol
Dragos Apostol9 ani în urmă
Buna scoala
David Feder
David Feder2 ani în urmă
(Tradus de Google) Prefer canalul de Istorie dar bine.

(Original)
I prefer History channel but okay.
Locații recomandate