Intr-o descriere a vremurilor din 1855 scoala apare ca fiind deja construită. A fost premergătoare Colegiului Internat "Costache Negruzzi". Din 2016 procesul de invățământ se desfășoară in două corpuri de clădire. Școala este doar pentru clasele 1-4 și clasa pregătitoare,desigur.
Folosiți acest formular pentru a semnala probleme precum: locație greșită, orar greșit sau informații de acest gen. Formularul nu va ajunge la administratorul locației Școala Primară Carol I, ci la administratorul site-ului Map24.ro. Vă mulțumim!